Αρχική σελίδα » Προβολή εκδηλώσεων

Προβολή εκδηλώσεων

23.06.2021

Διαδικτυακό Διήμερο για την Αγία και Μεγάλη Σύνοδο της Ορθοδοξίας στην Ορθόδοξο Ακαδημία Κρήτης (ΟΑΚ)

25 & 26 Ιουνίου 2021, με τη συμμετοχή και του Εργαστηρίου «Εκκλησία και Πολιτισμός» του Τμήματος Θεολογίας

Με αφορμή τη συμπλήρωση πέντε ετών από την πραγματοποίηση της Αγίας και Μεγάλης Συνόδου της Ορθοδόξου Εκκλησίας, η οποία έλαβε χώρα στις εγκαταστάσεις της ΟΑΚ τον Ιούνιο του 2016, πρόκειται να πραγματοποιηθεί, υπό την αιγίδα και ευλογία της Α.Θ. Παναγιότητος του Οικουμενικού Πατριάρχου κ.κ. Βαρθολομαίου Α΄ και με τη συμμετοχή του Εργαστηρίου «Εκκλησία και Πολιτισμός» του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ, διήμερο Διαδικτυακό Συνέδριο, με θέμα: «Ακούοντας τον λόγον της Αγίας και Μεγάλης Συνόδου της Ορθοδοξίας σήμερον», στις 25 και 26 Ιουνίου τ.ε., και ώρα 11:00 π.μ., με στόχο την περαιτέρω διαφώτιση των συνειδήσεων και την ενημέρωση για το ιερό έργο, το οποίο ενσωματώνεται πλήρως ως απάντηση και στα μεγάλα κοινωνικά προβλήματα των καιρών.

Μέ τή συμμετοχή τοῦ Ἐργαστηρίου «Ἐκκλησία καί Πολιτισμός»
τοῦ Τμήματος Θεολογίας τῆς Θεολογικῆς Σχολῆς τοῦ ΕΚΠΑ